INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ISRAEL

„Roșu” direct în startul play-off-ului! Un fost rapidist și-a lăsat echipa în „zece” în minutul 6 » Ce s-a întâmplat la final!

Antonio Sefer a comis-o în Israel

Articol de - Publicat sambata, 30 martie 2024 16:55 / Actualizat sambata, 30 martie 2024 17:51

Antonio Sefer (23 de ani), titular la Hapoel Beer Sheva în meciul de pe teren propriu cu Hapoel Haifa, a fost eliminat în debutul jocului, după o intrare violentă asupra lui Biton. Gazdele au intrat cu 1-0 la pauză și au revenit, după ce au fost egalate, marcând după un corner în inferioritate numerică (2-1).

Tocmai când primise aprecieri din partea antrenorului de la Hapoel Beer Sheva și mărturisea că acum înțelege ce îi cere, Antonio Sefer a dat-o în bară în prima etapă a play-off-ului.

Cu Drăgușin integralist, Tottenham a revenit și a câștigat cu Luton. Cum s-a descurcat Radu
PREMIER LEAGUE

Fostul mijlocaș rapidist n-a rămas astăzi decât șase minute pe teren, în meciul cu Hapoel Haifa de acasă.

Arbitrul Orel Greenfeld l-a trimis direct la vestiare, arătându-i cartonașul roșu! N-a avut nicio ezitare, iar VAR-ul nu a făcut decât să confirme decizia luată în iarbă de central.

Sefer a protestat degeaba și a trebuit să părăsească terenul! Intrarea asupra lui Oren Biton, fundașul adversarilor, a fost una violentă, fără vreo treabă cu mingea, și eliminarea a fost normală.

Hapoel Beer Sheva a marcat de două ori în inferioritate numerică!

În ciuda expulzării sale timpurii, Hapoel Beer Sheva a deschis scorul, prin golul lui Turgeman din minutul 22, venit pe contraatac. Și a intrat la vestiare cu acest avantaj minim.

Numai că era greu de crezut că echipa din capitala deșertului va rezista și în repriza secundă.

2ani și mai bine de 7 luni trecuseră de la ultimul cartonaș roșu încasat de Sefer, în derbyul cu FCSB (1-0) pe Arena Națională

Melamed a restabilit însă echilibrul pe tabelă în minutul 55 și se părea că Hapoel Haifa are forța să răstoarne rezultatul. Gazdele nu au cedat și atacantul Shushenachev a punctat pentru 2-1, în minutul 77, cu o lovitură de cap, la capătul unui corner!

Își consolidează poziția de Conference League

Grație acestui succes dramatic din debutul play-off-ului, Hapoel Beer Sheva și-a consolidat a treia poziție în clasamentul, cu 52 de punct, cinci peste rivala învinsă azi și la trei "lungimi" în spatele poziție secunde, ocupate de Maccabi Haifa (are un joc în minus).

6goluri și 8 pase dsecisive are Antonio Sefer în cele 27 de partide de campionat jucate pentru Hapoel Beer Sheva

Incredibila Benfica! Trei penalty-uri irosite, Di Maria umilit de portarul lui Chaves
BENFICA - CHAVES 1-0
Serie A îi îmbogățește pe impresari! Care este clubul care a plătit cel mai mult în 2023
ITALIA

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”