INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SEVILLA - BARCELONA 2-4

SEVILLA - BARCELONA // VIDEO+FOTO Messi, evoluție și execuții MAGICE! Argentinianul a bătut-o de unul singur pe Sevilla, 4-2

FOTO: Reuters +8   FOTO
FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 februarie 2019 17:09

FC Barcelona a avut emoții, însă a reușit să câștige pe terenul Sevillei, de această dată în campionat. În urmă cu o lună pierdea în Cupă, 0-2, însă azi s-a impus, 4-2, deși a fost condusă în două rânduri. Lionel Messi a făcut un meci magnific și a înscris de 3 ori.

Jesus Navas a deschis scorul în minutul 22. Messi a pierdut ușor mingea în apropierea careului gazdelor, iar contraatacul Sevillei a funcționat perfect. Ben Yedder i-a pasat lui Navas, iar acesta a înscris cu un șut pe jos la colțul lung.

Doar 4 minute a durat avantajul gazdelor. Rakitici a centrat la 11 metri, iar Messi a înscris cu un voleu de senzație. Mercado a adus-o din nou în avantaj pe Sevilla în minutul 42.

Ultimele 25 de minute au fost însă de coșmar pentru Sevilla. Messi a punctat de două ori, în minutele 67 și 85, iar în prelungiri l-a servit perfect pe Suarez, care a dus scorul la 4-2. Barcelona are 57 de puncte, 10 peste Atletico Madrid și 12 peste Real Madrid, ambele însă cu un meci mai puțin.

SEVILLA - BARCELONA 2-4 

Au marcat: J. Navas (22), Mercado (42) / Messi (26, 67, 85), Suarez (90+4)

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

VEZI VIDEO

Echipele start:

Sevilla: Vaclik - Mercado, Kjaer, Gomez - Navas, Banega, Rog, Sarabia, Wober - Ben Yedder, Promes
Rezerve: Soriano, Vazquez, An. Silva, Mesa, El Haddadi, Arana, Amadou

Barcelona: ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Vidal, Busquets, Rakitici - Messi, Suarez, Coutinho
Rezerve: Pena, Alena, Dembele, Lenglet, Murillo, S. Roberto, Malcom

***

 
 

Citește și:
Răsturnare de situație: Ionuț Radu vine la București și vrea să apere în Turcia - România » L-a sunat pe Mircea Lucescu
Nationala
Răsturnare de situație: Ionuț Radu vine la București și vrea să apere în Turcia - România » L-a sunat pe Mircea Lucescu
Adrian Mutu: „El a fost tehnic cât mine și Gică Hagi la un loc”
Nationala
Adrian Mutu: „El a fost tehnic cât mine și Gică Hagi la un loc”
Iată concurenții Asia Express 2026! Gabi Torje și Alin Alexuc se întrec cu nume mari din showbiz: Cheloo e surpriza!
Media
Iată concurenții Asia Express 2026! Gabi Torje și Alin Alexuc se întrec cu nume mari din showbiz: Cheloo e surpriza!
Florin Niță a spus ce portar trebuia să convoace Lucescu: „Oh, Doamne! Trebuia să fie”
Nationala
Florin Niță a spus ce portar trebuia să convoace Lucescu: „Oh, Doamne! Trebuia să fie”
Două mari lanțuri de fast-food intră în România
Profit.ro
Două mari lanțuri de fast-food intră în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (8)
joschilotii
joschilotii  •  23 Februarie 2019, 21:44
Postat de cosmin_1 pe 23 Februarie 2019, 19:51

Mieunel e cel mai bun cu "echipele" de casa ale barzelonei,iar in europa il calca in picioare unul ca Manolas

Geloasa mica ce esti tu :))

lionforever
lionforever  •  23 Februarie 2019, 21:18

Cine nu recunoaste magia fotbalului la acest jucator este ori rau intenționat ori sarac cu duhul. Nu se poate sa vezi un jucator mai complet in momentul de față tot ce face e pur si simplu magie.

alexyulyan
alexyulyan  •  23 Februarie 2019, 19:59
Postat de losche pe 23 Februarie 2019, 19:31

99%? Intr-adevar campionatul spaniei domina, insa sevilla inca nu e pe cea dintai treapta a fotbalului. Cumva s-au instalat acolo, undeva mai jos, cu rezultate notabile dar trebuie recunoscut ca atletico e mai prolifica. 2 finale de liga campionilor, un campionat si un locul doi sunt mai remarcabile. Da, nimeni nu isi aminteste invinsul, clar, si totusi sevilla nu e de prima spetza. Nu inca cel putin.

Nuanta cred ca era faptul ca ar avea forta sa le bata nu ca le-ar bate sigur

Vezi toate comentariile (8)
Comentează