INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CEHIA

Slavia Praga - Plzen 1-0. FOTO Nicolae Stanciu a câștigat titlul în Cehia!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 iunie 2020 19:35 / Actualizat miercuri, 24 iunie 2020 23:08

Slavia Praga e din nou campioană în Cehia. Formația lui Nicolae Stanciu s-a impus în derby-ul cu Plzen, scor 1-0, și nu mai poate fi ajunsă.

Slavia Praga și-a apărat titlul câștigat anul trecut în Cehia. Cu 3 etape rămase de disputat din play-off, formația din capitală are un avans de 9 puncte față de urmăritoarea Plzen și avantajul meciurilor directe din acest sezon (1-0, 0-0, 1-0). Unicul gol al meciului de astăzi a fost marcat de mijlocașul Petr Sevcik, în minutul 69. Nicolae Stanciu a fost înlocuit în minutul 88, după o prestație solidă, cu două ocazii importante de gol irosite în prima parte.

+6 FOTO

19titluri de campioană are Slavia Praga, cumulat în Cehoslovacia și Cehia

Vezi AICI clasamentul actualizat din Cehia

live » Slavia Praga - Plzen 1-0

• A marcat: Sevcik 69
  • În minutul 22, Nicolae Stanciu a avut o șansă importantă. A șutat puțin pe lângă poartă.

Slavia - Plzen, echipele de start:

Slavia Praga: Kolar - Coufal, Zima, Kudela, Boril - Sevcik, Traore - Masopust, Stanciu, Provod - Tecl
Antrenor: Jindrich Trpisovsky

Plzen: Hruska - Reznik, Hejda, Brabec, Limbersky - Bucha, Kalvach, Cermak - Havel, Chory, Kopic Antrenor: Adrian Gula