Alte știri din fotbal
Cum schimbă ora de vară programările în Superliga
0
Cine va fi atacantul lui Dinamo în partida cu Universitatea Craiova: alte două reveniri de impact pentru Zeljko Kopic cu oltenii
1
FCSB a rezolvat transferul din Superliga » Dennis Politic pleacă la schimb
8
Daniel Pancu a anunțat noul transfer: „E la Cluj, face vizita medicală”
0
Știri din fotbal internațional
Suporterul lui Albacete, interzis un an pe stadioane și amendat pentru banana aruncată spre Vinicius
0
Denis Drăguș, primul gol de la revenirea la Gaziantep
0
Salvarea pe teren, după ce s-au ciocnit cap în cap! » Unul și-a pierdut cunoștința, altul s-a ales cu o fractură
0
Cristi Chivu poartă ASTĂZI torța olimpică! » Antrenorul lui Inter va fi „coleg” cu două campioane de Grand Slam
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
O româncă a mers într-un supermarket din Ucraina și a arătat ce prețuri ...
Libertatea
Un nou indicator rutier a apărut pe șoselele din România: șoferii, ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Criminalul român care a ucis două escorte în Italia a folosit un cârlig și ...
Libertatea
Nu aveti rabdare si criticati. Man are nevoie de timp. A jucat 90 min in 5 meciuri, prea putin pt a se acomoda in conditii foarte grele , intr-o echipa care nu are o idee de joc si cu o conditie fizica la pamant. Cand va deveni om de baza la Parma , atunci va astept pe toti, cei cu piatra in mana, sa va cereti scuze, binenteles daca veti avea puterea sa o faceti, ca, de obicei , astfel de postaci sunt niste frustrati.
Si mosvasile ce parere are? Dar zorrozabal?
Mihaila e fuoriclase!In mercato...a rivederci Parma!Il iau in mod sigur ori Juve,ori Milan!Daca nu ajunge la Real Madrid!Man?Tzeapa!A lovit mingea de vreo trei ori in sfertul de ora in care a fost pe teren!A facut o pirueta si a cazut in careu(nefiind nimeni langa el)!Daca ar fi fost in Liga lui Becali, arbitrul tot i-ar fi dat penalty!
A căzut nu doar la pirueta penibila și inutila ci la încă vreo3-4 faze, acum se vede clar faptul ca având tonomatele sale ciobanul i-a crescut prețul fără acoperire, prețul corect era cel mult 6 mil pt man, parma și-a luat mare țeapă.
Parma, o echipa foarte modesta, c-o politica de achiziții de neînțeles, cred ca si-n liga 1 românească, daca ar juca aici pe cocioc, s-ar bate la retrogradare cu alde dinam, poli Iași si cine mai este p-acolo ! Un antrenor foarte slab, care nu-i in stare sa-si dirijeze echipa care, in avantaj fiind, sa nu țină de golurile alea baftoase si asta, parca, nu o data !
Scuză-mă, dar bați cîmpii. Karamoh e extremă, nu e vîrf. Zirkzee are 1,93, cum să fie număr 10 ? Va fi un vîrf de forță în cariera lui, dar în acest moment, la doar 19 ani, e doar o promisiune, n-ai ce pretenții să ai de la el (are jucate doar 650 de minute jucate în cariera lui la Bayern și Parma). Sper că ai înțeles că Zirkzee se întoarce la vară la Bayern. Parma va retrograda și nu are opțiune de cumpărare în acest caz. De ce l-ar mai folosi Parma pe Zirkzee știind că pleacă, cînd își poate roda propriii săi jucători (Mihăilă, Karamoh, Man, chiar Inglese dacă revine) ?
Joaca sa nu greseasca... in div A gresea mult dar din 15 actiuni ieseau 3, 4. Este greu sa isi asume riscuri cand situatia echipei este cum este... Este cam in div B, nu vad cum sa isi rezolve problema in defensiva. La golul 2 Parma avea 9 jucatori in 20 metri dar la recentrare Spezia avea 3 jucatori fara marcaj in 6 metri. Cu niste fundasi decenti Parma era la mijlocul clasamentului
Pe Zirkee l-as vedea ca un nr. 10, in spatele varfului Karamoh. De aia ziceam ca pot juca toti 4 in acelasi timp. Stai linistit, italienii nu gandesc ca noi. Cand o sa fi eapt d ejoc o sa-l bage ca nu l-au adus degeaba. Il baga ei pe Man.
tu ar trebui bah infractorule sa te tii de pariul ala pierdut in fatza mea,nu sa dai sfaturi. parma era retrogradata inca de acum 2 luni. imposibil sa se mai poata salva de la retrogradare. mihaila a fost slab astazi,au spus si italieni. de la anul joaca in seria b,oricum. cine naiba crezi ca l-ar lua acum pe mihaila? fii serios.
Mihaila arata ca se poate adapta cu succes in serie A. Trebuie sa continue pe linia asta, si atunci isi va castiga un loc de titular. Apoi din vara sa caute sa ramana in prima divizie la alt club, pentru ca nu-i dau nici 5% sanse parmei sa scape de retrogradare.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.