CAMPIONATE    •   CUPA ANGLIEI

Succes dramatic cu polemici! Manchester City s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei, după un meci plin de greșeli de arbitraj

Articol de — Duminica, 17 Martie

Divizionara secundă Swansea a avut 2-0 la pauză cu Manchester City, dar „cetățenii” au întors rezultatul și s-au impus cu 3-2 la capătul unui meci cu multe erori de arbitraj.

Liderul din Premier s-a trezit la realitate în repriza a doua, după un penalty controversat şi un autogol al lui Nordfeldt (78). Bernardo Silva făcuse 1-2, apoi portarul galezilor a deviat în plasă mingea care lovise bara din execuţia de la 11 metri a lui Agüero.

Tot argentinianul, intrat în minutul 64 în locul lui Mahrez, a închis tabela (88), dar dintr-un ofsaid nesemnalizat (n-a fost VAR pe Liberty Stadium!). Şi „cetăţenii” lui Guardiola continuă să viseze la toate cele patru trofee în acest sezon.