Alte știri din fotbal
CFR Cluj nu mai scapă de necazuri: impresarul mijlocașului solicită insolvența clubului! + Ziua Z în Gruia pentru plata datoriilor de peste un milion de euro
0
Buletinul medical la FCSB: „Probabil va fi apt pentru meciul de la Galați. El are laringită”
0
Mihai Stoica a numit „feblețea” lui Gigi Becali: „Îi place foarte mult, dar nu știu de ce. Zice că e cel mai bun la ora actuală”
2
Zeljko Kopic a vorbit deschis despre transferul din Spania: „Ideea a fost să-l luăm pentru aceste 6 luni, dar acum contăm pe el”
0
Știri din fotbal internațional
Ronald Koeman îl avertizează pe starul naționalei Olandei: „Timpul se scurge”
0
Real Madrid îl amenință cu tribunalul: „Povestea lui cu Mbappe este total falsă! A lezat grav imaginea clubului”
0
Casa Albă, anunț despre participarea Iranului la Cupa Mondială: „În acest moment ne așteptăm la asta”
0
Noua „bestie” a lui Haaland! Și-a cumpărat o bijuterie rară: doar 150 de exemplare în lume
1
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
2
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Semnul care poate avertiza asupra riscului de infarct: a fost observat și ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
banii de la uefa nu omoara competitia interna?
Echipele mari nu vor părăsi campionatele naționale chiar se specifica în organizarea acestei Superligi .Sa vedem acum dacă noul format UCL va fi un succes și vor fi mai mulți bani ..este posibil pentru o perioada de câțiva ani echipele mari sa nu ia în calcul SuperLiga.
S-a terminat cu monopolul mafiei uefa, o veste excelenta! Urmeaza aceasi idee dar pentru nationale ca sa falimenteze si fifa corupta ce organizeaza cupe mondiale la arabi.
Ma bucur enorm pentru o decizie normala! Aceasta decizie poate fi un inceput, pune capat unei dictaturi, si demostreaza, ca piesele de baza sunt cluburile si nu uefa! Uefa si Fifa s-au imbogatit practic pe spatele cluburilor, din imaginea lor, si acum se cred mari titani!
Si uita asa se transforma fotbalul in entertainment.banii są curga publicul są rada.nu ar fi de mirare ca są schimbe si regulile jocului in acessta superliga są fie cat mai Putin fotbal si cat mai mult show.
Pai bineinteles ca asta o sa fie scopul, sa falimenteze concurenta UEFA. Asta s-a intamplat acum cativa ani in baschet. Nu sunt eu foarte familiarizat cu sportul ala dar organizatia europeana a incercat sa concureze Euroliga si a clacat cu brio si asta a fost. La fel se intampla acum la handbal unde uite, Dinamo nu a mai fost invitata desi a avut succes. Ghinion, poate alta data daca romanii o sa le fie mai simpatici. Daca s-a putut in sporturile astea de ce nu si in fotbal?? Treaba trebuie tratata ca fix ce este: un razboi.
Si numai cu 40 de echipe daca porneste la drum aceasta competitie, cu meciuri tur-retur saptamanale , UEFA e neputincioasa si va fi pe pierdere uriasa! Cum sa ma mai uit la Dinamo-Botosani, daca dincolo e Bayern- Liverpool si fara reclame, cum sunt si azi transmisiile din Anglia,etc!
In general,in sport,aparitia a unor sume imense de bani,a distrus corectitudinea,acel fair-play,de care multi erau mandri...Daca pana acum,mai exista o bruma de fair-play acesta dispare total daca cei care dau banii dicteaza competitia...de exemplu Real Madrid,indiferent ce ar face(doping,pariuri,etc)nu ar mai avea cine s-o sanctioneze!Banii vor fi mai importanti decat gloria!Sic transit gloria mundi!
Îmi spui și mie care e legătura între acest articol și FCSB? Mai lăsați-ne în pace. Trăim în capul vostru 24/7 , am ajuns o obsesie a voastră =)))). Ce frustrați sunteți
In mod normal echipele care adera la aceasta noua competitie ar trebui sa sa paraseasca competitiile prezidate de UEFA, inclusiv campionatele nationale. Nu poti sa fii cu fundul in doua luntrii sau mielul care suge de la doua oi, nu ar fi corect. Sigur ca si competiile UEFA, prin plecarea granzilor, vor avea de suferit ca valoare dar cred ca vor supravietui. Fotbalul, la nivel european, nu inseamna doar cele 70-80 de mari cluburi care pot evolua in Super Liga, UEFA insa va trebui sa se reformeze pentru a face fata acestei lovituri. Cat despre transmiterea gratuita a meciurilor din Super Liga asta inseamna fie saturarea acestor transmisii cu reclame fie este o incercare de falimentare a competitiilor europene a UEFA.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.