INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

video Incident teribil în Spania » Un jucător al lui Levante s-a prăbușit pe teren, la câteva momente după un duel cu un adversar

Roger Brugue, scos cu targa de pe teren
Captură: x.com
Roger Brugue, scos cu targa de pe teren Captură: x.com

Articol de - Publicat marti, 21 noiembrie 2023 10:31 / Actualizat marti, 21 noiembrie 2023 10:47

Levante a înfruntat-o pe Racing Santander luni seară, în etapa 16 din liga secundă spaniolă. Oaspeții s-au impus cu scorul de 4-2, după ce gazdele au condus cu 2-1 la pauză, grație unui gol marcat în minutul 45+3.

Racing Santander a trecut în clasament peste Levante și ocupă acum locul 7, în timp ce Levante a picat pe 8. Cele două echipe se află la egalitate de puncte, ambele având câte 24.

Cei 4 jucători lăsați în afara lotului pentru România - Elveția
ROMÂNIA - ELVEȚIA

Un jucător al lui Levante s-a prăbușit pe teren în minutul 103

Roger Brugue, jucător în vârstă de 27 de ani, s-a prăbușit pe teren în minutul 103, iar medicii au intervenit rapid. Brugue a fost scos de pe teren pe targă și și-a recăpătat cunoștința câteva minute mai târziu. Jucătorul lui Levante a fost apoi transportat la un spital din Valencia pentru mai multe investigații.

Înainte de acest incident, Brugue a fost implicat într-un moment controversat în careul advers. Fundașul lui Racing Santander, Ruben Alves, s-a izbit de Brugue, lovindu-l în cap. Arbitrul n-a luat nicio decizie în privința unui eventual penalty, iar jocul a continuat.

Roger Brugue a fost aplaudat de suporteri când acesta a părăsit stadionul cu ambulanța. Potrivit presei spaniole, Levante a comunicat prin intermediul surselor de socializare că Brugue este în afara oricărui pericol și va fi supus mai multor teste la spital.

Vezi și alte știri:

Revoltă în Ucraina: „UEFA Mafia? Rezultat manipulat!” + Reacția italienilor: „Reluările asta par să arate...”
Ucraina - Italia 0-0
A calificat naționala la EURO și imediat după meci și-a anunțat DEMISIA: „Suntem fericiți acum, dar...”
PRELIMINARII

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”