Alte știri din fotbal
Adrian Mutu: „El a fost tehnic cât mine și Gică Hagi la un loc”
0
Prima reacție a lui Ionuț Radu după ce a aflat că va rata barajul cu Turcia: „Frustrarea ne va împinge în următoarele meciuri”
0
Arda Guler, absent de la antrenamentul lui Montella! Ultimele detalii de la baza Turciei: 3 jucători cu probleme, unul urmează să fie trimis acasă, altul e în mare pericol
0
Unirea Slobozia - Oțelul Galați, debut pentru Stjepan Tomas pe banca oaspeților » Echipe de start
0
Știri din fotbal internațional
Fiul lui Maradona a făcut complimentul suprem pentru un jucător de la Napoli: „Tata a fost Dumnezeu, el este Iisus”
0
Fotbalistul din Superliga a fost convocat de urgență la națională » Poate fi adversarul României
0
Rino Gattuso face show înaintea barajului: „Nu vreau să stresez jucătorii, încât să se simtă ca fugiți de-acasă!”
0
Unde se joacă Supercupa Angliei: clasicul Wembley a fost înlocuit, iar Federația a schimbat țara
0
Lifestyle
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
20
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
4
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Gheață uscată și tuneluri de lumină: secretele din spatele mașinilor ...
Libertatea
Scenariul negru privind Strâmtoarea Ormuz: „Dacă Rusia și China decid să ...
Adevărul
A adus toți românii mari la Galatasaray și este impresionat de Mircea ...
GSP SPECIAL
Cristian Tudor Popescu se ia de „românii trumpiți” și dă vina pe Donald ...
Libertatea
corect !! nici pe ungurii din Romania nu-i suporta ))) intreaba un ungur adevarat ce parere are despre ungurii din ardeal si ai sa vezi ca va stramba din nas ))
daca esti sustinator al lui herr Shrek ...)))) cand a inceput mandatul de presedinte in primii doi ani numai in aviona a stat, iar acum daca nu are foaia in fata....nu este in stare sa lege o fraza din capul lui )) asa presedinte asa sustinatori )))) Emil Constantinescu e bucuros acum )) a venit altul mai slab ca el ))
Armata neagra? De ce nu mongolii negri? Întreb și eu pentru un prieten
"Armata Neagra" !!! . Au si ungurii prostii lor.
Sa ma bata mamaie, aici este cu si despre fotbal, sau am nimerit in sediul antena 3 ? Gadea, lumineaza ti fata!
Fara suparare, ce ai zis in prima parte sunt doar aparente, si aparentele insala amarnic. Orban e un teleormanean cu staif mai mare ca al nostru Liviut. Prins de OLAF cu delapidarea de fonduri europene, a invatat foarte repede cum se joaca Katiusa. Cu impulsionarea capitalului asta e vrajeala, doar isi promoveaza si apara propriile interese politice si de afaceri. Cum a facut-o? Si-a achitat datoriile fata de vest prin imprumuturi masive din est(China si Rusia) si apoi o da cu vrajeala si nationalismul exacerbat(la unguri e marfa buna)!! Cat despre Klaus, sibianul nostru, face si el ce poate. Orban cu Constitutia noastra facea ceva? Nu e Klaus usa de biserica dar 90% din ce a ajuns Romania sa-i "multumim" pesedeului si lui Ilici Iliescu.
:))))))))
Mă rogi degeaba (ai haz, parcă mă rogi să-ți mai spun încă o poveste...), nu am timp prea mult. Dar oricum, trebuia să fi sărbătorit împreună - români și unguri - centenarul distrugerii Republicii Ungare a Sovietelor... Cum se zice "Mulțumim!" în ungurește?
Chestia e ca un conducator de-asta bun nu poate decat foarte rar sa intoarca mersul istoriei. Problema este societatea in ansamblul ei, daca Orban se mentine acolo la putere vreo 30 de ani, imbunatateste educatia, face totul cu cap etc etc POATE ca regimul lui sa aiba un efect de lunga durata. Daca nu, in cativa ani se alege praful dupa ce pica el de la putere. Doar nu crezi ca la unguri sunt mai putine cozi de topor decat la noi?
Mai citeste un pic istoria.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.