INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VEJLE

Echipa lui Gâlcă, egal în Cupa Danemarcei » Când se joacă meciul decisiv pentru semifinale

Vejle, echipa antrenată de Costel Gâlcă (48 de ani), a remizat, scor 0-0 cu Randers, în meciul tur din sferturile de finală ale Cupei Danemarcei.

Articol de GSP - Publicat joi, 11 februarie 2021 23:14 / Actualizat joi, 11 februarie 2021 23:36

În confruntarea de pe teren propriu, elevii lui Gâlcă nu au găsit drumul spre gol, deși aveau un moral bun, duminică reușind prima victoria după ceva mai bine de 3 luni, 1-0 în campionat cu Sonderjyske.

Vejle, echipa antrenată de Costel Gâlcă, egal în Cupa Danemarcei

Astfel, în deplasarea de la Randers (10 martie), gazdele, ocupantele poziției a 5-a în clasament, vor porni cu a doua șansă la calificare, întrucât orice egal cu goluri îi califică pe jucătorii lui Gâlcă în semifinale.

9este locul ocupat de Vejle în campionat. Doar 3 echipe sunt sub trupa lui Gâlcă

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Budescu „Mr. Saxobeat”, primele fotografii în tricoul Damac FC! Arabii l-au prezentat pe melodia Alexandrei Stan + prima declarație

Detalii despre procesul lui Sebastian Colțescu » Cum a dat UEFA verdictul și ce l-a întrebat pe arbitru: „Raportul nu lasă niciun fel de dubiu”