INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

Scene nemaivăzute în La Liga » Veteranii echipei au primit câte un cartonaș roșu în același minut

Sevilla
Captură: X
Sevilla Captură: X

Articol de - Publicat duminica, 26 noiembrie 2023 20:08 / Actualizat duminica, 26 noiembrie 2023 21:06

Sevilla a pierdut meciul din deplasare cu Real Sociedad, scor 1-2, în etapa #14 din La Liga. Sociedad a condus cu 2-0 la pauză, după autogolul portarului Dmitrovic din minutul 3 și șutul de la mare distanță reușit de către Sadiq în minutul 22.

Sevilla a încercat să scoată ceva din acest meci și golul reușit de En Nesyri din minutul 60 le dădea speranțe andaluzilor. Însă aceștia au rămas în 9 oameni în finalul partidei.

Moment INCREDIBIL pe stadionul Borussiei Dortmund » O echipă de renume din România, sărbătorită de nemți: torțe, fum și un mesaj imens
Bundesliga

Sergio Ramos și Jesus Navas, eliminați în același minut

Sergio Ramos (37 de ani) și Jesus Navas (38) au primit câte un cartonaș roșu în minutul 89, după o fază controversată. Sergio Ramos a avut o intervenție dură asupra lui Brais, dar arbitrul a omis faultul. Asistentul l-a avertizat pe central că a fost un fault dur, care merită sancționat cel puțin cu un cartonaș galben, care ar fi însemnat al doilea pentru Ramos.

Arbitrul central a consultat apoi VAR-ul și a luat decizia să-i acorde direct cartonașul roșu lui Sergio Ramos. Jucătorii Sevillei s-au enervat la decizia arbitrului, iar căpitanul echipei, Jesus Navas, a protestat vehement la adresa arbitrajului și a văzut și el cartonașul roșu.