CAMPIONATE  ·  FLASH

Vezi ultimele noutăţi din fotbalul internaţional!

Articol de GSP - Publicat marti, 23 martie 2010 00:00

ITALIA. Misterul Pato
Duminică, la 1-1 cu Napoli, brazilianul Pato a revenit la Milan după 4 săptămîni de pauză luate în urma unei leziuni la coapsă. Atacantul n-a rezistat însă decît 13 minute şi a fost înlocuit. "S-a plîns de dureri cu vreo 10 centimetri mai jos faţă de accidentarea anterioară", a povestit antrenorul Leonardo. Pentru brazilian, care a suferit o leziune de gradul I la bicepsul femural, e a 4-a problemă musculară în ultimele 3 luni!

Şi-a rupt degetul!
După ce-a luat gol de la 40 de metri în meciul cu Sampdoria (0-1), pe portarul juventin Chimenti l-au lăsat nervii. Iar la cabine a dat aşa de tare cu pumnul într-o masă, încît şi-a rupt degetul mic de la mîna dreaptă. Norocul lui Juventus că s-a refăcut cealaltă rezervă a lui Buffon, austriacul Manninger.

ARGENTINA. Clasic de 10 minute
Faimosul derby al Argentinei, Boca Juniors - River Plate, nu a durat decît 10 minute. Arbitrul partidei, Hector Baldassi, a trebuit să pună capăt prematur jocului, la scorul de 0-0, din cauza ploii persistente. Gazonul stadionului "Bombonera" a fost acoperit complet de apă, iar circulaţia mingii a avut de suferit. "Parcă jucam polo, nu fotbal", au comentat jucătorii la vestiare.

S-a spus că soția tinerică stă cu el pentru bani. Duckadam recunoaște acum de ce a divorțat de fosta după 27 de ani