INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Arla K.O.! Gâlcă a mizat din nou pe el și "s-a fript" » Executat de două ori în 7 minute și scos la pauză!

Articol de GSP - Publicat luni, 08 februarie 2016 22:16

Meciul cu Real Sociedad e capital pentru viitorul lui Costel Gâlcă pe banca lui Espanyol. Ca și în partida cu Real Madrid, 0-6, antrenorul a mizat pe mîna lui Giedrius Arlauskis.

După ce a încasat 6 goluri cu Real Madrid, fostul portar al Stelei nu s-a descurcat prea bine nici în startul jocului cu Sociedad.

În 7 minute a încasat încă două goluri, ambele venite de pe flancul drept.

VEZI VIDEO

Dacă la primul, înscris de Jonathas nu i se pot reproșa prea multe, la al doilea, înscris de Carlos Vela, a ieșit total aiurea și a fost " executat" de mexican.

Lituanianul a fost scos la pauză și înlocuit cu Pau López. Acesta a mai primit 3 goluri și gazdele au pierdut cu 0-5.