INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARSENAL - LEICESTER 2-1

VIDEO Arsenal a cîștigat o nebunie de meci în fața liderului Leicester » "Tunarii" au dat golul decisiv la ultima fază a meciului

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 februarie 2016 17:07

Leicester a ratat șansa de a se distanța de Arsenal în Premier League și a pierdut astăzi în fața formației lui Arsene Wenger, scor 1-2 în deplasare.

Vardy a demonstrat o dată în plus de ce este golgheter în Anglia și a marcat din penalty în minutul 45. Leicester a fost în avantaj pînă în minutul 70, cînd Walcott a egalat.

Golul victoriei a venit cu 30 de secunde după minutele de prelungire, cînd toată lumea se împăcase cu ideea că Liecester și Arsenal vor pleca acasă cu cîte un punct.

Welbeck a reluat cu capul o lovitură liberă executată perfect de Ozil, la ultima fază a meciului, și astfel i-a apropiat pe "tunari" de "vulpi" la doar două lungimi.