INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGUE 1

VIDEO Atac rasist în Ligue 1! Meciul Dijon - Amiens a fost întrerupt 5 minute: un fan a fost arestat

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 aprilie 2019 11:11

Partida Dijon-Amiens 0-0 a fost oprită timp de cinci minute vineri seară, din cauza unui incident rasist.

Prince Gouano, căpitanul oaspeţilor, a fost insultat din peluză şi a mers spre marginea terenului pentru a-l indica pe vinovat, care a fost reţinut imediat de forţele de ordine.

VIDEO cu incidentul

E un fapt indecent, am văzut un tip ce imita sunetele maimuţei, nu se mai poate continua aşa. A continuat să mă insulte, e inacceptabil în secolul 21. Toţi suntem egali, dar anumite persoane nu au ce căuta pe arenele de fotbal. Sau se rezolvă situaţia, ori retrag echipa la vestiare!”, a ameninţat fundaşul central de culoare. Fanul rasist a ajuns în arestul poliţiei şi va fi judecat.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”