Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Corect.Nu mai au rival in competitie .
Dar spune-mi si mie, daca erai antrenor si jucai in astfel de circumstante si cu Real Madrid, ai fi jucat altfel??? Ai fi jucat deschis si cum zic unii : "fotbal"!!! Nu cred! Tactic, Simone a jucat perfect si peste Ancelloti! Si a jucat si fotbal pentru ca fotbalul nu inseamna doar sa ataci in forta ci si sa te si aperi, sa joci cu cap! Asa ca mai terminati cu comentariile astea aiurea! Toti frustratii care tin cu Real Madrid intra aici si comenteaza de parca Realul ar fi invincibila! Uite ca nu e!
Dar spune-mi si mie, daca erai antrenor si jucai in astfel de circumstante si cu Real Madrid, ai fi jucat altfel??? Ai fi jucat deschis si cum zic unii : "fotbal"!!! Nu cred! Tactic, Simone a jucat perfect si peste Ancelloti! Si a jucat si fotbal pentru ca fotbalul nu inseamna doar sa ataci in forta ci si sa te si aperi, sa joci cu cap! Asa ca mai terminati cu comentariile astea aiurea! Toti frustratii care tin cu Real Madrid intra aici si comenteaza de parca Realul ar fi invincibila! Uite ca nu e!
Atletico sunt mici copii pe langa ce a facut Mourinho la Chelsea si la Inter si toata lumea a spus ca e cel mai mare antrenor. Serios, va aduceti aminte cumva de Interul lui Mourinho, care a castigat tot cu stilul perfect defensiv?
Faptul ca adopta un stil foarte defensiv, care nu e pe placul tau sau al celor care prefera echipe ce ataca mereu, nu inseamna ca omoara fotbalul.Este un joc mult mai tacticizat, care de fapt scoate in evidenta ineficienta unui adversar gen Real Madrid.Avand in vedere ca totusi nu au in componenta niste jucatori de talie mondiala, precum Real Madrid, cred ca este cat se poate de justificata aceasta tactica defensiva, care aparent de vreo 2 seozne da roade.Ce a fost Altetico(chiar echipa de Secunda) si ce este acuma.Deci, repet, nu mai debitati prostii de genul ca un stil defensiv e "anti-fotbal".
Inca un meci in care fotbalul a murit ! Ancelloti trebuie sa invete sa desfaca lacate precum cel al lui Simeone. Atletico, pe de alta parte,, ramane aceeasi echpe defesiva, distructiva, care omoara fotbalul in mod constant. Usor ajutati si de arbitrii (si Cu Barca si cu Realul au avut parte de o mana consistenta intinsa de arbitrii). Pacat ca echipe care nu construiesc ci distrug au ajuns sa fie in prim-plan !
pepe s-a accidentat grav :) si acum e pe stadion, ii scoate preparatorul fizic iarba din coor, i-a intrat cam vreo jumatate de kg cand torres a marcat golul doi :)
pepe s-a accidentat grav :) si acum e pe stadion, ii scoate preparatorul fizic iarba din coor, i-a intrat cam vreo jumatate de kg cand torres a marcat golul doi :)
Ramos ca Ramos dar Pepe abia a coborat din bananier...
Ce le rupi ma? E clar ca ai nevoie de o femeie in viata ta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.