INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EIBAR - BARCELONA 0-2

VIDEO Barcelona cîştigă prin "dubla" lui Messi » Acţiune de senzaţie a argentinianului: driblează 4 adversari!

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 14 martie 2015 21:34

Barcelona a învins-o cu 2-0 pe Eibar în deplasare, după două goluri ale argentinianului Lionel Messi.
Prima reuşită a fotbalistului a venit în minutul 31, cînd a transformat fără probleme o lovitură de la 11 metri, după ce Ekiza a făcut henţ în careu.

Vezi VIDEO cu golurile şi fazele lui Lionel Messi

Tot Messi a fost în centrul atenţiei şi după primul gol al catalanilor, cînd a reuşit să-şi dribleze 4 adversari, însă mingea pe care pasat-o unui coechipier n-a mai creat pericol la poarta lui Eibar. *faza la minutul 22

Argentinianul şi-a demonstrat forma extraordinară în care se află şi în minutul 55, cînd a făcut "dubla" cu o lovitură de cap din plonjon, în urma unui corner executat de Rakitici.

Barcelona rămîne lider în La Liga, cu 65 de puncte după 27 de meciuri, şi este la 4 lungimi în faţa lui Real Madrid, care are un meci mai puţin. Madrilenii vor juca mîine cu Levante, de la ora 22:05, şi sînt obligaţi să învingă pentru a mai spera la titlu.