INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Bayern Munchen nu-și revine după eliminarea din Liga Campionilor » O fostă participantă în cea mai importantă competiție europeană, la un pas de retrogradare

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 aprilie 2017 18:35

Bayern Munchen a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată pe teren propriu împortiva celor de la Mainz.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 3, prin fostul jucător al Barcelonei, Bojan Krkici. Bayern a egalat prin Robben în minutul 16, dar a intrat la cabine în dezavantaj, după ce Brosinski a transformat lovitura de pedeapsă din minutul 40. Bavarezii au alergat după egalare, aceasta venind târziu, în minutul 73, printr-o execuție din afara careului a lui Alcantara. (VIDEO cu golurile AICI)

Alte rezultate înregistrate în etapa 30:

Frankfurt - Augsburg, 3-1 (VIDEO)
Hamburger SV - Darmstadt, 1-2 (prima victorie în deplasare a celor de la Darmstadt, VIDEO)
Hertha - Wolfsburg, 1-0 (Oaspeții se află la un singur punct deasupra liniei retrogradării, VIDEO)
Ingolstadt - Bremen, 2-4 (VIDEO)