INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Ce i-a spus Bruno Fernandes lui Marcus Rashford după primul gol marcat de United cu Leicester » Reacția lui a stârnit deliciul suporterilor

Articol de - Publicat sambata, 26 decembrie 2020 16:56 / Actualizat sambata, 26 decembrie 2020 17:16

Manchester United a jucat în deplasare cu Leicester în Premier League și a scos doar un punct, scor 2-2, deși a condus în două rânduri.

Marcus Rashford a deschis scorul în minutul 23 după ce a primit o pasă excelentă de la Bruno Fernandes. Portughezul a fost primul care s-a dus să îl felicite după reușită, însă, înainte de a-l îmbrățișa, i-a strigat entuziasmat: „Ai văzut assist-ul meu?”.

Reacția lui Bruno Fernandes i-a amuzat pe fani, iar suporterii au comentat pe rețelele de socializare gestul său. Iată câteva din mesaje:

• „Bruno, ai văzut assist-ul meu? Haha, apoi Fred spune în portugheză că a fost un assist de rahat” (n.a.: comentariul lui Fred nu e foarte clar în înregistrare)
  • „Vai, cum poți să pui întrebarea asta după ce a marcat?”
  • „Ce vagabond e Bruno. Îl iubesc!”
  • „Ai văzut assist-ul meu? Oh, dragă Bruno Fernandes, ce am făcut noi ca să merităm un fotbalist ca tine?”
  • „Echipa asta e prea amuzantă!”

Totuși, golul lui Rashford nu a fost suficient pentru a asigura victoria lui United pe terenul lui Leicester. Barnes a egalat în minutul 31, pe urmă Bruno Fernandes și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, servit de Cavani, însă autogolul lui Tuanzebe a stabilit scorul final: 2-2.

Fază controversată la partida dintre Everton și Manchester United! Edinson Cavani, protagonistul unui gest nesportiv

FOTO Cu dedicație! Bruno Fernandes, show în Manchester United - Leeds pentru fetița care nu-l lăsa să plece la meci