INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - ASTON VILLA 3-0

VIDEO Chelsea defilează: 3-0 cu Aston Villa! Cine îl opreşte pe Diego Costa?

Diego Costa, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 septembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 27 septembrie 2014 18:51

Chelsea nu a avut emoţii cu Aston Villa, pe care a executat-o cu un scurt 3-0. Echipa lui Jose Mourinho continuă seria bună în campionat, unde are 5 victorii şi un egal, fiind lider autoritar.

Într-un campionat în care orice şansă trebuie asumată, altfel se poate întoarce împotriva ta, Chelsea a punctat rapid, în minutul 7, prin Oscar. A fost singurul gol înainte de fluierul ce a încheiat primele 45 de minute.

După pauză, urmărit din tribună de actorul Samuel L. Jackson, Diego Costa a reluat cu capul din centrarea lui Azpilicueta, în minutul 59, iar Willian a închis tabela, în minutul 79, după o nouă acţiune marca Diego Costa. VIDEO CU GOLURILE

Trupa lui Jose Mourinho are 19 goluri înscrise, de departe cele mai multe din Premier League, şi a primit doar 7. Ecartul de 5 puncte faţă de City se menţine.