INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UMILINȚĂ

VIDEO Culmea transferurilor: să cumperi fotbaliști de 60 de milioane de euro și să iei 8 goluri în prima etapă!

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 martie 2018 17:33

Dalian Yifang a uimit plătind zilele trecute 60 de milioane de euro pe Yannick Carrasco şi Nicolas Gaitan lui Atletico Madrid, dar la primul meci din campionat cu ei pe teren a suferit o rușine istorică.

Cu ambii fotbaliști titulari, plus portughezul Jose Fonte (ex-Southampton și West Ham), Dalian Yifang a fost umilită de Shanghai SIPG, scor 0-8!

Brazilienii Oscar (1, 24) și Hulk (37 - penalty) au marcat pentru gazde în prima repriză. Wu Lei (60, 65, 83), Oscar din nou (75) și Lu Wenjun (84) au semnat umilința echipei oaspete după pauză.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”