INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ALICANTE - BETIS 3-2

Video » Dublă de senzaţie a lui Tiago Gomes pentru Alicante în derby-ul cu Betis!

Articol de GSP - Publicat luni, 07 septembrie 2009 00:00

Fostul mijlocaş al Stelei Tiago Gomes a reuşit două goluri în partida pe care echipa sa, Hercules Alicante, a cîştigat-o în faţa lui Betis Sevilla,3-2, în etapa a doua din Segunda Division.

Fără Ionel Dănciulescu în echipa de start, gruparea antrenată de Esteban Vigo a controlat autoritar derby-ul şi s-a impus în cele din urmă în faţa unui stadion Jose Rico Perez aproape plin. Tiago a deschis scorul în minutul 26 printr-o superbă lovitură de cap şi a făcut 2-1 la 8 minute după reluare.

Gazdele au profitat şi de eliminarea lui Sunny, care a încasat două cartonaşe galbene în numai 25 de minute din partea arbitrului catalan Miranda Torres.

Vezi rezumatul partidei (pe coloana a treia a paginii accesate)