INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  QATAR

VIDEO Dublă Hamroun în fața lui Wesley Sneijder! A fost arbitrat de o brigadă românească de Champions League

Articol de GSP - Publicat joi, 25 ianuarie 2018 19:41

Jugurtha Hamroun (28 de ani), fostul jucător de la FCSB, a reușit o dublă în meciul câștigat de Al-Sadd pe terenul lui Al-Gharafa, scor 4-0.

Fostul stelist a deschis scorul în minutul 33, iar în prelungirile primei reprize a stabilit scorul pauzei. Celelalte două reușite au purtat semnătura lui Al Haidos, în minutele 73 și 87.

Pentru Al-Gharafa a evoluat și olandezul Sneijder, iar pentru Al-Sadd a jucat spaniolul Xavi.

Brigadă de Champions League

Partida a fost arbitrată de o brigadă românească. La centru a fost Ovidiu Hațegan, ajutat la cele două linii de Sebastian Gheorghe și Octavian Șovre.

Cei trei arbitri au lipsit ieri de la testele fizice pentru că au primit această invitație din Qatar. Aceștia vor efectua testele pe 31 ianuarie direct la UEFA.

Al-Sadd ocupă locul 2 în Qatar, cu 34 de puncte, la o lungime în spatele liderului Al-Duhail, care are și un meci în minus. Al-Gharafa e pe poziția a 6-a, cu 17 puncte.