INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO + FOTO Barcelona - Levante 4-1 » Cea mai categorică victorie a Barcelonei din acest sezon » Messi a ratat un penalty

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 septembrie 2015 23:15

Barcelona a cîștigat meciul cu Levante, 4-1, și se menține pe primul loc în La Liga.

Antrenorul Luis Enrique a menajat mai mulți titulari, iar în prima repriză, catalanii nu au putut marca, deși au avut multe ocazii.

După pauză, Barcelona a spart gheața, după golul lui Bartra, cu un șut din șase metri, în minutul 50. Șase minute mai tîrziu, Neymar a majorat diferența, cu un șut din trei metri. Amîndoi i-au dedicat golurile lui Rafinha, care va rata tot sezonul din cauza unei accidentări suferite la meciul cu AS Roma, din Liga Campionilor.

Messi a majorat scorul la 3-0, după ce a transformat un penalty obținut de Neymar, în minutul 61. Argentinianul a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 75, dar a făcut dubla în minutul 90, cu un șut de la 14 metri.

Golul oaspeților a fost marcat în minutul 66, de Casadesus, care a profitat de o ieșire greșită a lui Ter Stegen și a marcat cu un șut din mijlocul careului.