INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EL CLASICO

VIDEO+FOTO » Barcelona și Real Madrid au remizat, 1-1, după ce catalanii au condus până în minutul 89

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 decembrie 2016 10:01

Barcelona și Real Madrid au terminat la egalitate în episodul cu numărul 265 din El Clasico, scor 1-1, după ce catalanii au condus până în minutul 89.

VEZI LIVETEXT

BARCELONA - REAL MADRID 1-1 (VIDEO)
Au marcat: Suarez 53 / Ramos 90

Madrilenii au pornit motoarele din start și în minutul 3 Lucas Vazquez a căzut în careu după un duel cu Mascherano. Fotbaliștii lui Zidane au cerut lovitură de pedeapsă, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Primul moment periculos venit din partea gazdelor a fost în minutul 9. Sergio Robert a șutat din careu, mingea l-a lovit în umăr pe Ramos și catalanii au cerut și ei la rândul lor penalty.

Ronaldo a ieșit la rampă în minutul 38, când și-a depășit doi adversari și a șutat, însă ter Stegen a fost la post și a reținut. Barcelona a mai cerut un penalty cu 5 minute înainte de finalul primei părți la o centrare a lui Alba, care a lovit mâna lui Carvajal.

Barcelona a deschis scorul în minutul 53, după reușita cu capul a lui Suarez, care a profitat de o neatenție a lui Varane.

Chiar dacă formația blaugrana a condus aproape întreaga partidă, Real Madrid a dat lovitura în ultimul minut de joc și a scos un egal după reușita lui Sergio Ramos cu capul.

Real Madrid rămâne lider cu 35 de puncte, în timp ce Barcelona a acumulat 29 de puncte și rămâne pe poziția a doua.

DESFĂȘURAREA LIVETEXT

min. 3: Madrilenii au cerut penalty la o intervenție a lui Mascherano la Vazquez
min. 10: Sergio Roberto primește o pasă în fața porții și trimite în pieptul lui Ramos. Jucătorii Barcelonei au cerut și ei lovitură de la 11 metri
min. 37: Cristiano scapă pe contraatac, șutează cu stângul dar ter Stegen respinge în corner
min. 40: Alba centrează, dar Carvajal e lovit în mână de minge și catalanii cer penalty. Și de această dată jocul e lăsat să continue. (Vezi DETALII)
min. 89: Ronaldo reia cu capul din 3 metri, dar balonul e respins în corner de Jordi Alba
min. 90: Sergio Ramos a egalat cu capul

Echipele de start:

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Mascherano, Alba - Rakitici, Busquets, Andre Gomes - Messi, Suarez, Neymar

Rezerve: Cillessen, Digne, Iniesta, Paco, D. Suarez, Turan, Umititi

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrici, Kovacici - Lucas Vasquez, Isco, Ronaldo, Benzema

Rezerve: Casilla, Asensio, Casemiro, Diaz, Nacho, Pepe, James Rodriguez.