Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

CAMPIONATE    •   WATFORD - LIVERPOOL 3-3

VIDEO + FOTO Un nou meci nebun în Premier League » Watford și Liverpool au oferit o partidă electrizantă

Sambata, 12 August 2017

Fără Coutinho, care a acuzat probleme medicale și a înaintat o cerere de transfer pentru a pleca la Barcelona, Liverpool a terminat la egalitate, 3-3, cu Watford, după un meci extrem de spectaculos.

Vezi AICI video

Meciul a început tare, iar Watford a deschis scorul în minutul 8, prin Okaka, care a marcat cu capul după un corner. În minutul 29, Mane a egalat cu un șut din 10 metri, după o fază spectaculoasă și o pasă de efect a lui Can.

După doar 3 minute, profitând o apărare slabă a "cormoranilor", Doucoure a marcat cu un șut din 3 metri, stabilind scorul pauzei.

Imediat după începutul reprizei a doua, Liverpool a marcat de două ori. Firmino a înscris din penalty, în minutul 55, iar Salah a înscris în minutul 57, după o pasă a aceluiași Firmino. Scorul final a fost stabilit în minutul 90+4. Britos a marcat de la 1 metru de linia porții, după o gafă a lui Mignolet.

Vineri, în primul meci din noul sezon, Arsenal s-a impus în fața celor de la Leicester, scor 4-3.