INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO+FOTO » Spectacol cu 7 goluri în Arsenal - Leicester, primul meci din Premier League » Revenire extraordinară a "tunarilor"!

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 august 2017 23:40

Arsenal și Leicester au deschis noul sezon din Premier League într-un meci superb cu 7 goluri. Trupa lui Wenger a câștigat, scor 4-3, după ce a fost condusă cu 3-2.

Partida a început în forță și în primele 5 minute s-au marcat două goluri. Lacazette a deschis scorul, imediat Okazaki a egalat. Vardy a ieșit și el la rampă în minutul 29, dar, în minutele de prelungire ale primei părți, Welbeck a egalat.

Vardy și-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor în minutul 56 și se părea că fosta campioană se îndreaptă spre victorie. Ramsey n-a fost de acord și în minutul 83 a egalat la 3, iar Giroud a adus victoria "tunarilor" cu cinci minute înainte de final.

Arsenal - Leicester  4-3 VIDEO
Au marcat: Lacazette 2, Welbeck 45+3, Ramsey 83, Giroud 85 / Okazaki 5, Vardy 29, 56