INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO / Gafă incredibilă a portarului în Nurnberg - Wolfsburg 1-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 aprilie 2008 00:00

Partida de vineri dintre formaţiile Nurnberg şi Wolfsburg, din etapa a 28-a din Bundesliga, a fost oprită la pauză, la scorul de 1-0 pentru gazde, din cauza faptului că ploaia a făcut imposibilă desfăşurarea meciului, informează Kicker.

Singurul gol de până atunci a fost reuşit de Saenko, în minutul 35, iar Marcelinho ratase un penalty acordat oaspeţilor, în minutul 11. Jucătorii şi organizatorii au avut probleme cu vremea încă de la începutul partidei, iar meciul a debutat pe o ploaie torenţială. "A plouat cu găleata, iar terenul a fost afectat de cantitatea foarte mare de apă, chiar dacă gazdele au încercat orice metode pentru a o îndepărta", scrie sursa citată.

La finalul primelor 45 de minute, observatorul partidei a decis că meciul nu se mai poate relua din cauza ploii, dar decizia definitivă de suspendare a partidei a fost luată la o oră după finalul primei reprize, aşa cum prevede regulamentul.

Sursa: NewsIn