INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Gol și eliminare în aceeași fază! Diego Costa a fost în centrul atenției la primul meci în fața fanilor lui Atletico

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 ianuarie 2018 15:48

Atletico Madrid și-a consolidat locul 2 din Spania, după ce a câștigat meciul cu Getafe, de pe teren propriu, 2-0.

Diego Costa, atacantul spaniol aflat la al doilea meci de la revenirea lui Atletico Madrid, a fost în centrul atenției. Costa a marcat în minutul 68, golul de 2-0, cu o execuție din mijlocul careului.

După reușită, Costa, 29 de ani, s-a dus să se bucure împreună cu fanii, în tribună, iar la revenirea pe gazon, arbitrul Munuera Montero i-a acordat al doilea cartonaș galben și a fost trimis în tribună. Costa primise primul cartonaș galben în minutul 62, după ce și-a lovit adversarul.

Vezi aici VIDEO

Diego Costa a bifat primele minute pentru Atletico, în acest sezon, în meciul din Cupă, cu Lleida, când a și marcat.