INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Arta driblingului! Gol fantastic reușit de Guedes în Valencia - Osasuna 2-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 iunie 2020 22:28 / Actualizat duminica, 21 iunie 2020 22:30

Valencia s-a impus cu 2-0 în meciul cu Osasuna disputat în La Liga. Gonçalo Guedes a deschis scorul cu o reușită de colecție.

Extrema portugheză a pornit din propria jumătate de teren și a driblat patru adversari până să ajungă în careu, de unde a finalizat cu un șut puternic. Vezi AICI VIDEO!

Anterior, Rodrigo a avut un gol anulat în minutul 3, dar a reușit să majoreze diferența în minutul 35 după o pasă de gol venită de la același Guedes.

În urma acestui rezultat, Valencia se menține pe locul 8, iar Osasuna se află pe locul 12 în La Liga.

Sevilla - Barcelona 0-0 » Leo Messi și-a pierdut cumpătul pe teren și a îmbrâncit un adversar

Real Madrid are șansa de a prelua șefia în La Liga! Surprize din partea lui Zidane

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”