INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO INTER – Juventus 1-1 » Derby d'Italia se termină nedecis! Dybala aduce egalarea în finalul partidei

Articol de GSP - Publicat luni, 25 octombrie 2021 08:27 / Actualizat luni, 25 octombrie 2021 08:27

Inter și Juventus au remizat, scor 1-1, în derby-ul rundei #9 din Serie A.

Juventus a ratat prima ocazie de gol. Morata a șutat puternic din careu, Handanovic a respins mingea în față, apoi Alex Sandro a încercat să înscrie, dar n-a ajuns la minge.

Cea care a înscris prima a fost Inter. Edin Dzeko a deschis scorul în minutul 17, după ce șutul senzațional al lui Calhanoglu, de la marginea careului a lovit bara, ca mai apoi să ricoșeze la atacantul nerrazzurilor.

Imagini șocante după Barcelona - Real Madrid » Koeman, atacat de fanii catalanilor! Prima reacție
Barca - Real 1-2

Dybala, introdus în a doua repriză, a ratat o ocazie mare de egalare în minutul 72. Argentinianul a șutat bine din lovitură liberă, dar Handanovic a fost la post și a respins mingea.

Elevii lui Massimiliano Allegri au căutat în continuare egalarea, tot mai haotic odată cu trecerea timpului.

Inter - Juventus » Dybala, ultimul cuvânt

Egalarea avea să vină în cele din urmă pentru „Bătrâna Doamnă”. În minutul 88 arbitrul Maurizio Mariani a dictat penalty pentru Juventus, după intrarea întârziată a lui Dumfries asupra lui Alex Sandro. Dybala a înscris din penalty și a salvat un punct pentru Juventus în finalul partidei. Cum arată clasamentul în Serie A.

Le Classique incendiar » „ROȘU”, suporter intrat pe teren + Neymar și Messi, păziți de scutieri