INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - BOLOGNA 4-1

VIDEO » Juve pune presiune pe Inter după 4-1 cu Bologna!

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 martie 2009 00:00

Juventus încă mai speră la titlu în Serie A! După victoria convingătoare cu Bologna, 4-1, bianconerii s-au apropiat la 4 puncte de Inter, care are însă un meci mai puţin disputat.

Elevii lui Claudio Ranieri nu au avut cel mai uşor meci în faţa echipei fostului interist Sinisa Mihajlovici. Mutarelli a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 24 şi Juve părea din ce în ce mai departe de victoria facilă promisă de normalitate înainte de meci.

Elevii lui Ranieri au revenit, însă, după pauză şi au înscris de 4 ori. Salihamidzici (48), Giovinco (71) şi căpitanul Del Piero (75, 87) au fost marcatorii într-o repriză perfectă pentru "Bătrîna Doamnă".