INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO » Juventus e lider în Italia, după 2-1 cu Fiorentina

Alessandro Matri

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 octombrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 26 octombrie 2011 09:47

Juventus s-a impus marţi seară în meciul de acasă cu Fiorentina, 2-1 şi s-a instalat pe prima poziţie în Serie A, cel puţin pînă la meciurile de azi ale lui Lazio şi Udinese.

Leonardo Bonucci (VIDEO) a deschis scorul în minutul 13, după un corner executat excelent de Andrea Pirlo. Fiorentina a revenit prin Stevan Jovetic (VIDEO) în minutul 58, muntenegreanul înscriind al cincilea gol în 8 meciuri pentru formaţia viola. Alessandro Matri (VIDEO) a adus victoria formaţiei lui Antonio Conte în minutul 65, după o acţiune a lui Simone Pepe.

Juventus ajunge astfel la 16 puncte în Serie A, fiind la al nouălea meci fără înfrîngere. Marchisio şi colegii săi nu au mai pierdut din august, cînd Milan s-a impus cu 2-1.