INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PRIMERA DIVISION

VIDEO Levante e surpriza din Primera: a luat faţa Realului şi a ajuns la egalitate de puncte cu Barcelona

Levante a ajuns pe locul doi în Primera

Articol de GSP - Publicat luni, 17 octombrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 17 octombrie 2011 10:54

Echipa lui Juan Martinez e surpriza startului de sezon din Primera Division şi, după 7 etape, se regăseşte pe poziţia a doua a clasamentului, la egalitate de puncte cu Barcelona lui Pep Guardiola şi la un punct în faţa "galacticilor" de la Real Madrid.

Aseară, Levante s-a impus cu 3-0 în faţa echipei formată de petro-dolarii din Golf, Malaga. Toate golurile au fost marcate în prima repriză: Barkero a deschis scorul în minutul 14, Juanlu a majorat diferenţa după o jumătate de oră de joc, iar Kone a marcat pentru 3-0 cu patru minute înainte de pauză.

VIDEO! Vezi aici golurile meciului!

Forma bună a echipei din Valencia o demonstrează şi clasamentul celor mai bune atacuri, echipa lui Juan Martinez regăsindu-se pe locul trei în top, după Barca şi Real. Levante a marcat 11 goluri şi are cea mai bună apărare din Primera, doar 3 goluri primite.

Fără să fi cunoscut înfrîngerea în acest sezon, Levante a urcat pe poziţia a doua în clasament, dar săptămîna viitoare are un test extrem de dificil, în faţa unei echipe obişnuite cu duelurile din Liga Campionilor, Villareal.