INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Lider după 20 de luni » Arsenal e prima în Premier League după 2-1 cu Everton

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2015 22:28

Arsenal a cîștigat greu meciul cu Everton, scor 2-1 și a urcat pe primul loc în Premier League după o pauză de 20 de luni.

Golurile lui Arsenal au fost marcate într-un interval de doar două minute de Giroud (36) și Koscienly (38). Pentru Everton a marcat Barkley (44). VIDEO DE LA MECI!

"Tunarii" rămîn lideri cel puțin pînă duminică, la ora meciului dintre Manchester United - Manchester City, care e la 16:05. În acest an nici o altă echipă n-a cîștigat mai multe meciuri decît Arsenal (20). City are 18, iar United 16.

Echipele:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel Paulista, Koscielny, Nacho Monreal - Coquelin, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (Flamini, 81), Ozil, Alexis Sanchez (Gibbs, 89) - Giroud

Everton: Howard - Coleman (Kone, 89), Stones, Jagielka (Funes Mori, 52), Galloway - McCarthy, Barry - Deulofeu, Barkley, Lennon (Mirallas, 70) - Lukaku