INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VALENCIA - BARCELONA 1-1

VIDEO Messi, gol şi o pasă absolut genială » Barcelona, blocată la Valencia, 1-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 februarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 03 februarie 2013 22:22

Barcelona n-a obţinut decît un egal la Valencia, 1-1. Lionel Messi a marcat golul catalanilor şi a fost din nou protagonistul principal.

Argentinianul a transformat penalty-ul prin care Barcelona a egalat şi a realizat o fază genială. În minutul 55, Messi a controlat o minge la mijlocul terenului şi i-a oferit lui Fabregas o superpasă. Cesc a rămas singur cu portarul, dar a trimis pe lîngă poartă.