INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Omul potrivit la locul potrivit! Thereau aduce victoria Fiorentinei după o "dublă" perfectă

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 octombrie 2017 15:40

Fiorentina a câștigat meciul din etapa a 8-a de pe teren propriu cu Udinese, scor 2-1, grație unei "duble" care a purtat semnătura lui Cyril Thereau.

Fostul atacant al Stelei a deschis scorul în minutul 28, după ce s-a trezit în careul de 6 metri cu minge venită direct în picior. Francezul a majorat diferența în minutul 57, când a profitat de o respingere în față a lui Bizzarri.

Golul oaspeților a venit din gheata lui Samir, în minutul 72, cu un șut din centrul careului.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Fiorentina ocupă locul 11, cu 10 puncte, în timp ce Udinese e pe 14, cu 6 puncte. Ianis Hagi a fost doar rezervă neutilizată în această partidă.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”