INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UDINESE - JUVENTUS 0-2

VIDEO Parcurs perfect pentru Juventus după primele 8 etape » Cristiano Ronaldo, gol superb în meciul cu Udinese

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 octombrie 2018 20:56

Juventus a continuat parcursul perfect din Serie A, "Bătrâna Doamnă" ajungând, după victoria din deplasare cu Udinese, 2-0, la a opta victorie din tot atâtea meciuri.

Campioana ultimelor 7 sezoane din Serie A a rezolvat partida încă din prima repriză. Bentacur a deschis scorul în minutul 33, acesta punctând după o pasă venită de la Cancelo.

Juve și-a mărit avantajul în minutul 37, Cristiano Ronaldo marcând superb, cu un șut cu stângul de la 12 metri. Cu golul de azi, portughezul a ajuns la 4 reușite pentru Juventus în Serie A.

După 8 etape, Juve e lider autoritar, cu 24 de puncte. Napoli, principala urmăritoare, e pe 2, cu 15 puncte, dar cu un meci mai puțin disputat.

Vezi și: La un pas de cataclism! Nike a luat atitudine după scandalul sexual în care e implicat Ronaldo » Pierde 1 miliard de dolari?