INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA / MILAN - JUVENTUS 1-1

VIDEO Pe Buffon nu-l dă fair-play-ul afară din casă: ”Nu mi-am dat seama că mingea a intrat în poartă. Oricum nu-i spuneam arbitrului”

Momentul în care Buffon respinge mingea din propria poartă
Momentul în care Buffon respinge mingea din propria poartă

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 februarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 26 februarie 2012 12:47

Gianluigi Buffon a fost protagonist în cea mai scandaloasă fază a meciului dintre Milan şi Juventus, încheiat 1-1. În minutul 25, goal-keeperul torinez a respins o minge trecută de linia porţii, dar golul la ”capul” lui Muntari nu a fost acordat. Scorul era 1-0.

Vezi mai jos golul anulat injust lui Muntari.

Despre respectivul episod, jucătorul de 34 de ani a povestit în ”La Gazzetta dello Sport”: ”Nu mi-am dat seama că mingea a intrat în poartă. Oricum, chiar dacă ştiam acest lucru nu i-aş fi spus arbitrului. Este foarte important că am obţinut un punct şi ne continuăm această serie de imbatabilitate care ne face multă plăcere”.

Buffon a mai susţinut că ”polemica nu face bine nimănui. În acest meci arbitrul a penalizat întîi Milanul, apoi şi pe noi. A dat un pic de greutate, de suspans, partidei. Milan rămîne favorită la titlu, cursa continuă”.

 

 

Citește și:
Discurs rar întâlnit în Superligă: „Poate că nu merit colegi atât de buni”
Superliga
Discurs rar întâlnit în Superligă: „Poate că nu merit colegi atât de buni”
FCSB renunță de urgență la Ghencea! Unde se mută de la următorul meci
Superliga
FCSB renunță de urgență la Ghencea! Unde se mută de la următorul meci
Soția lui Andrei Ivan a încins Instagramul din Vietnam. Apariția provocatoare care a atras toate privirile
Stranieri
Soția lui Andrei Ivan a încins Instagramul din Vietnam. Apariția provocatoare care a atras toate privirile
Cum arată astăzi satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin: IMAGINI din altă lume! Singurul mod prin care poți ajunge
Special
Cum arată astăzi satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin: IMAGINI din altă lume! Singurul mod prin care poți ajunge
FOTO Gară istorică din București este demolată
Profit.ro
FOTO Gară istorică din București este demolată
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

În iulie 2026, un vlogger a petrecut o zi Cernobîl » Șocat de ce a găsit la bazinul de înot al „orașului fantomă”

O minge în cap i-a schimbat destinul! Cum a ajuns Ștefania Uță campioană europeană și speranța României la Jocurile Olimpice


Comentarii (9)
tuku
tuku  •  26 Februarie 2012, 20:53

Ce e de condamnat: ca nu si-a dat seama sau ca n-ar fi spus arbitrului? Nici prima si nici a doua, deoarece stia ca milan a fost ajutata meci de meci, plus ca a avut justificare pentru a compensa anularea GOLULUI VALABIL a lui Matri.

alpin
alpin  •  26 Februarie 2012, 16:41

Toti marii portari (si nu numai portari) fac asemenea gesturi! Ce, Beto sau Henry s-au dus la arbitru sa spuna ca au fost goluri valabile?! Sa-si cumpere arbitri ochelari daca au probleme cu vederea!

fetitepebani.ro
fetitepebani.ro  •  26 Februarie 2012, 15:35

cand o echipa mica est furata de arbitru scriu doar cateva ziare locale, cand o echipa mare este la mijloc, atunci treaba devine problema internationala. Asta e, a fost gol, nu s-a validat, mergem mai departe

Vezi toate comentariile (9)
Comentează