arbitrul Atkinson e al lui Ferguson , ia furat tot timpul pe tunari!

986379311381755
Lengyel Adrian  •  15 Februarie 2016, 08:28
Postat de the_gunner pe 15 Februarie 2016, 08:09

De acord , eliminarea lui Simpson a fost cumva usoara ,dar la acel moment "vulpile" trebuiau sa fie deja cu doi oameni mai putin pe teren . Fuchs si Kante trebuiau eliminati in prima repriza .In special Kante , a facut un fault oribil ,de rosu direct la Ramsey .Leichester a jucat la intimidare tot meciul primind o mina de ajutor de la Atkinson ,arbitrul ,desi acesta fusese contestat de Arsenal de anul trecut pe motiv de rea vointa impotriva lor la fiecare meci oficiat , cea ce a fost demonstrat ieri,nu-i asa ? In faza precedenta penaltiului trebuia acordata lovitura libera pt Arsenal la 16 m advers . Morgan l-a incalecat pur si simplu pe Ozil .Nimic ,iar apoi contraatacul ce a dus la penalty .N-a fost fault in careu ,Monreal nu putea sa dispara instantaneu din fata lui Vardy ,iar acesta s-a agatat de el si a cazut . S-a fluierat fiindca omul nu stia cind va mai avea vreo ocazie cu Leichester in careul lui Arsenal .La golul egalizator s-a dus la tusier ,doar-doar va gasi un motiv de anulare Ca a tinut meciul cu 30sec mai mult ? Cit a durat circul lui Vasilevski in ultimul minut de prelungiri ?In sfirsit ,s-a facut dreptate !

Ai perfecta dreptate!! Arbirajul a fost o talharie pe fata, minim trei de 11 metri neacordate pentru Arsenal minim 3 rosii care trebuiau date la Leicester cat despre declaratia lui Ranieri tipica pentru un italian nesimtit!!!

bogdan23a  •  15 Februarie 2016, 02:22

Penalty clar la Mahrez in partea a doua,la 0-1 nedat plus eliminare foarte usoara imediat.A fost la Ozil,dar mai bine il dadea pe ala si nu se ajungea la pen lui Vardy,decat sa fluiere asa in compensatia.Foarte slab arbitrajul!

846167745506403
Emanuel Kraus  •  15 Februarie 2016, 02:16

În principiu, o mizerie de arbitraj. Dar, ma rog, probabil se dorește o campioană cu mai multa imagine / marketing. Altfel e dezastru financiar.