INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ELCHE - REAL MADRID 0-2

VIDEO Real Madrid se distanţează de Barcelona, după victoria în faţa lui Elche » Cristiano Ronaldo atinge o nouă bornă istorică

Articol de GSP - Publicat luni, 23 februarie 2015 00:00 / Actualizat luni, 23 februarie 2015 09:51

Elche a rezistat bine în prima repriză şi n-a primit gol, însă după pauză alta a fost soarta partidei. Karim Benzema a fost primul care şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, în minutul 56, după ce a profitat de o minge ajunsă la el dintr-un ricoşeu şi a înscris.

Fără gol în ultimele 3 etape din La Liga, Cristiano Ronaldo a marcat şi el în victoria madrilenilor de aseară. Portughezul a fost găsit bine de centrarea lui Isco şi de la 11 metri a marcat cu capul.

Astfel, "Balonul de Aur din 2014" a ajuns la 290 de reuşite în tricoul lui Real Madrid şi l-a egalat pe Santillana, fiind acum al treilea marcator din istoria deţinătoarei Ligii Campionilor, singurii care-l depăşesc sînt Raul (323 de goluri) şi Di Stefano (307 goluri).