INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Repriză fabuloasă pentru Liverpool în derby-ul cu Arsenal! 4-0 după 20 de minute!

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 februarie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 08 februarie 2014 16:54

Liverpool şi-a depus candidatura la cîştigarea campionatului în acest sezon, chiar dacă rămîne pe 4 şi după această etapă!

"Cormoranii" au făcut spectacol în derby-ul cu Arsenal care a deschis runda în Premier League, după 20 de minute scorul fiind deja 4-0 pentru Suarez şi compania. Pînă la final s-au mai marcat doar două goluri, scorul final fiind 5-1.

Fundaşul Skrtel a făcut "dubla" (VIDEO + VIDEO) în primele 10 minute ale confruntării pentru ca apoi Sterling (VIDEO) şi Sturridge (VIDEO) să ducă scorul la 4-0.

Mai mult, pînă la golul 4, Suarez a mai lovit o dată bara cu un şut superb de la 25 de metri, iar Sturridge a ratat singur cu portarul după o nouă pasă extraordinară a uruguayanului.

Sterling a marcat golul 5 (VIDEO) în debutul reprizei secunde după ce a scăpat din nou cu portarul lui Arsenal. Londonezii au redus din diferenţă prin Arteta din penalty.

Liverpool s-a apropiat la 5 puncte de liderul Arsenal. City şi Chelsea sînt la 3 puncte, dar vor juca astăzi meciuri relativ facile cu Norwich şi Newcastle.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”