Știri din fotbal internațional
Brazilia - Maroc, primul șoc al Mondialului, a avut două reprize total diferite: „De ce îți e frică, de aia nu scapi!”
0
Australia - Turcia, în Grupa D la Campionatul Mondial » Aici am fi putut fi noi: echipele probabile + cote
0
Stelea a ținut să-l contrazică în direct pe Răducioiu, după primul rezultat-șoc de la Mondial
0
Qatar - Elveția » Prima MARE SURPRIZĂ a Mondialului! Lovitură în minutul 90+5
6
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
Acordul SUA-Iran va fi semnat duminică și Strâmtoarea Ormuz va fi deschisă ...
Libertatea
Istoria fascinantă a fotbalului. De la lupte violente pe maidane, la un ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
O țară din Europa face referendum pentru plafonarea numărului populației. ...
Libertatea
ba, mare jucator. Imi scot palaria in fata lui, desi nu inghit deloc spaniolii. Ptr asta insa, am un respect deosebit, si nu am inteles niciodata de ce l-au data afara. Sint sigur ca Raul ar fi vrut sa joace doar la Real toata cariera
eu tin cu RM, datorita lui Raul. nimeni de pe planeta asta nu are ce sa-i reproseze. pana si de la Real a plecat fara scandal si fara sa arate cu degetul anumite persoane din club. s-a dus la germani si a pus umarul la o calificare istorica in semifinalele UCL. a ajuns cel mai bun marcator al competitiei jucand pentru echipa si nu invers cum vad ca se practica azi la RM si Barca. daca nu rata penalty-ul cu Franta in 2000, altul ar fi fost destinul lui. cat despre valoarea lui ca fotbalist au zis suficient Pep, Ferguson si multi altii. respect maxim pentru unicul capitan Raul Prince of Madrid!!!
Se intampla asta pentru ca BANUL est singurul rece,d-aia.Din pacate,valorile adevarate sunt pe disparitie in fotbal.
Respect!Marele Raul@O plecaciune din partea unui suporter al Barcei!Sper sa mai existe fobalisti ca tine in viitor,din pacate,sunt pe cale de disparitie.
Cu acesti oameni multi am invatat sa iubim fotbalul. Eu din pacate nu i-am prins mult jucand (am 27 de ani) dar cat i-am prins a fost frumos. Avea alt farmec fotbalul cu ei. Au inventat scheme si executii emblema stii oricand ca ale lor sunt, indiferent cine le-ar efectua in zilele noastre. Si indiferent cine le face si le reusesc in zilele noastre tot nu au acelasi farmec. Sa speram ca vor aparea alte figuri emblematice. Nu zic ca nu sunt, dar Messi si C. Ronaldo, si in special primul, sunt doar niste masini de batut recorduri. Stiu ca o sa ma contrazica multi dar nu practica un fotbal placut. Joaca cu prea multa ura (Ronaldo), prea doar pentru ei insisi (Messi). Fotbalul e totusi o joaca.
Gonzales*
mersi Raul Gonzalo BLANCO ''7'' etern
Am avut parte sa traim vremuri de adevarati Titani ai fotbalului, generatia mea s-a dus, vin noi talente nimic de zis dar clipele in care Zidane dadea gol din pasa lui Roberto Carlos, Ronaldo Nazario spulbera orice aparare, Rivaldo dadea goluri din afara careului din foarfeca, Hagi ce umilea Europa la Galata , Ronaldinho ametea adversarii si vrajea suporterii indiferent de la ce echipa , a fost aplaudat chiar si pe terenul eternilor rivali , vremuri in care Beckham dadea centrari si lovituri libere imposibile , vremuri in care imbatibilul Oliver Kahn era un zid in poarta, ce pot spune celor care vin decat ca am trait acele vremuri de neuitat, vremurile lui RAUL ,legendele generatiei mele.
Fotbalist imens, Raul, pe vremea lui Real facea spectacol, era o echipa frumoasa, chiar daca nu neaparat eficienta. Dupa venirea lui Mourinho s-a ales praful, goana dupa rezultat a facut din Real o echipa meschina, urata. Si nu e vina jucatorilor, ei fiind in general spectaculosi la echipele la care au activat inainte de a se transfera la Real.
Unicul capitan no 7 RAUL GONZALEZ BLANCO,nu sunt fan Real Madrid dar Raul este unic,un jucator care a respectat pe toata lumea si mai ales valorile clubului Real Madrid,cea ce din pacate lucrul asta lipseste in zilele noastre.sunt fan Barcelona,dar echipa anilor 2000 cea a Realului a fost cea mai frumoasa echipa din toate timpurile pur si simplu o super echipa si un fotbal incantator,Raul,Ronaldo,Zidane,Figo,Roberto Carlos,ce echipa frumoasa.Respect Raul
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.