INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Stoian a marcat din nou şi Chievo a cîştigat după o lună în Serie A!

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 decembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 02 decembrie 2012 19:19

Adrian Stoian a reuşit să înscrie din nou pentru Chievo în meciul din deplasare cu Genoa, scor 4-2, şi formaţia veroneză a obţinut primul succes în campionat după 4 meciuri fără victorie.

Tînărul fotbalist român se află la a doua reuşită în tricoul lui Chievo, după ce a marcat şi împotriva celor de la Pescara, tot într-o victorie, scor 2-0. Paul Papp, celălalt român din lot, nu a jucat nici un minut, nefiind nici măcar rezervă în această după-amiază.

Adrian Stoian este jucătorul lui AS Roma, dar a fost împrumutat pentru un sezon la Chievo Verona.