INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VILLARREAL - REAL MADRID 2-1

FOTO Courtois nu era în poartă, dar a scăpat incredibil de gol » Ratare antologică în Villarreal - Real Madrid

Real Madrid a pierdut pe terenul lui Villarreal, scor 1-2, în runda cu numărul 16 din La Liga. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 ianuarie 2023 19:17 / Actualizat sambata, 07 ianuarie 2023 20:56

Real Madrid a pierdut pe terenul lui Villarreal, scor 1-2, în runda cu numărul 16 din La Liga. Arnaut Danjuma (25 de ani), atacantul „Submarinului galben”, a fost protagonistul unei ratări rarisime.

Condusă cu 2-1 din minutul 63, după reușita semnată de Gerard Moreno din penalty, Real Madrid s-a aruncat în atac. A neglijat defensiva, iar Villarreal a fost periculoasă la fiecare tentativă de contrataac.

Ranieri îl vrea pe Chiricheș! Mutarea ar putea avea loc chiar în această iarnă
MERCATO

Ratare incredibilă în Villarreal - Real Madrid 2-1

Ultima acțiune, petrecută în al 8-lea minut al prelungirilor, a fost antologică. Formația lui Ancelotti a executat un corner la care a urcat inclusiv Courtois. Marco Asensio a luftat și le-a permis gazdelor să țâșnească în atac.

+1 FOTO

Danjuma a preluat mingea la 20 de metri de propriul și a avansat nestigherit până în jumătatea adversă.

+1 FOTO

Courtois încă nu ajunsese în poartă, dar atacantul olandez a greșit ținta. A trimis la câțiva centimetri pe lângă bară, spre frustrarea antrenorului.

+1 FOTO

Quique Setien a fost surprins cum își pune mâna în cap și se întoarce cu spatele spre joc. Dajuma a avut noroc. Imediat după acest moment, „centralul” Grado a fluierat finalul meciului.

Real Madrid, învinsă pe terenul lui Villarreal

Madrilenii pierd al doilea meci al sezonului. Rămân cu 38 de puncte, la egalitate cu rivala Barcelona.

Catalanii au meci tare duminică, pe terenul lui Atletico. Villarreal ajunge la 3 victorii consecutive și o egalează pe Atletico pe locul 4.

Caseta meciului Villarreal - Real Madrid 2-1

Clasamentul actualizat din La Liga

Un internațional, prins la aeroport cu 100 kg de cocaină în bagaj!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”