INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VILLARREAL - REAL MADRID 2-3

FOTO Real Madrid a întors-o pe Villarreal și s-a calificat în „sferturile” Cupei Regelui » Ancelotti, schimbări de geniu

Real Madrid a învins-o pe Villarreal, scor 3-2, și s-a calificat în „sferturile” Cupei Regelui. Carlo Ancelotti a mutat inspirat în repriza secundă și a întors deficitul de două goluri. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 19 ianuarie 2023 23:55 / Actualizat joi, 19 ianuarie 2023 23:56

Elevii lui Quique Setien au început tare și au deschis scorul în minutul 4. Etienne Capoue a preluat elegant în interiorul careului și a șutat tare, din unghi, aproape de vinclu.

Dani Alves a fost arestat preventiv pentru că ar fi violat o femeie într-un club! A fost deja încarcerat la Barcelona
ACUZAȚII

„Submarinul galben” nu a făcut pasul în spate și am ai dat o lovitură înaintea pauzei. Samuel Chukwueze a fost la capătul unei acțiuni colective superbe.

Mutările lui Ancelotti au rezolvat Villarreal - Real Madrid

Ancelotti a efectuat primele schimbări abia în minutul 56 și au fost unele inspirate. La prima atingere, nou-intratul Ceballos l-a găsit ideal pe Vinicius Junior, iar extrema braziliană a finalizat elegant.

Tot un brazilian a adus și egalarea. Eder Militao a fost atent pe o respingere în față a portarului Jorgensen și a îndeplinit o formalitate în minutul 69.

Villarreal a încercat să fragmenteze jocul, în așteptarea prelungirilor. Planurile le-au fost date peste cap. Protagoniști, aceiași Asensio și Ceballos, noutățile lui Ancelotti. Cel din urmă a înscris cu un șut plasat, la firul ierbii.

Toți „greii” în sferturile de finală din Cupa Regelui

Real Madrid avansează în „sferturile” Cupei Regelui, acolo unde mai sunt calificate: Athletic Bilbao, Real Sociedad, Osasuna, Sevilla, Valencia, Atletico Madrid și Barcelona.

Tragerea la sorți pentru următoarea fază a competiției încă nu a avut loc.

FINAL » Villarreal - Real Madrid 2-3

• Au marcat: Capoue '4, Chukwueze '42 / Vinicius Jr. '57, Militao '69, 'Ceballos '86

Villarreal: Jorgensen - Foyth, Albiol, Torres, A. Moreno - Capoue, Parejo, Baena - Chkwueze, G. Moreno, Pino
Antrenor: Quique Setien

Real Madrid: Courtois - Fernandez, Militao, Rudiger, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos - Rodrygo, Benzema, Vinicius Jr.
Antrenor: Carlo Ancelotti

Stadion: Estadio de la Ceramica, Villarreal
Arbitru: Jesus Gil Manzano

Liderul din Premier League a rezolvat primul transfer tare al iernii » Poate debuta chiar în derby-ul cu United

VIDEO + FOTO Nebunie de meci pentru Istvan Kovacs în finala Cupei Golfului » 3 penalty-uri, momente de confuzie și un gol validat de VAR în minutul 120+2