INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO + FOTO Vlad Chiricheș a asistat la ratarea anului! Înfruntare senzațională între Inter și Sassuolo

Vlad Chiricheș a asistat la ratarea anului în Inter - Sassuolo +7   FOTO
Vlad Chiricheș a asistat la ratarea anului în Inter - Sassuolo

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 iunie 2020 22:25 / Actualizat miercuri, 24 iunie 2020 22:51

Inter Milano și Sassuolo, cu Vlad Chiricheș pe teren timp de 79 de minute, au remizat 3-3 în runda cu numărul 27 din Serie A.

Chiricheș a revenit după accidentare direct într-un meci antologic. Inter a pierdut definitiv contactul cu liderul Juventus, 8 puncte diferență acum, după o înfruntare specială. Sassuolo a deschis rapid scorul, prin Caputo, în minutul 4. Lukaku a egalat din penalty în minutul 41, iar Biraghi a trimis-o pe Inter cu avantaj, 2-1, la cabine.

Ultimele 10 minute au fost incendiare. Berardi a egalat din penalty în minutul 81. Borja Valero a profitat de o ieșire greșită la offside la o fază statică și a făcut 3-2 în minutul 86, dar rezultatul final a fost stabilit de Magnani cu câteva secvențe înaintea fluierului final.

+3 FOTO

Roberto Gagliardini, ratarea anului

Faza meciului l-a avut însă protagonist pe Roberto Gagliardini. În minutul 62, mijlocașul lui Inter a trimis în bara transversală din 4 metri, fără portar în față. Mingea ajunsese la fel după o respingere în lateral, la un șut expediat de belgianul Romelu Lukaku.

Vezi VIDEO cu ratarea lui Gagliardini

Clasament Serie A

FOTO Ole Gunnar Solskjaer l-a făcut invidios pe Gigi Becali cu gestul din minutul 80 al meciului dintre Manchester United și Sheffield

BARCELONA - BILBAO 1-0. Messi, încă o performanță istorică: are mai multe pase de gol decât au alții meciuri