INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO Fosta adversară a FCSB-ului din Conference League, implicată într-un meci dramatic » În minutul 35 se marcaseră deja cinci goluri!

Crystal Palace - West Ham 3-2 / Sursă foto: Guliver/Getty Images +7   FOTO
Crystal Palace - West Ham 3-2 / Sursă foto: Guliver/Getty Images

Articol de - Publicat sambata, 29 aprilie 2023 20:18 / Actualizat sambata, 29 aprilie 2023 21:20

West Ham, fosta adversară a FCSB-ului din grupele Conference League, a fost implicată într-un meci spectaculos în Premier League, cu șapte goluri. „Ciocănarii” au pierdut pe terenul lui Crystal Palace, 3-4, într-o partidă cu accente dramatice, în care s-a înscris la foc automat.

Sezonul cu lumini și umbre al lui West Ham continuă. Dacă în Conference League au obținut recent calificarea în penaultimul act, londonezii încă au emoții în lupta pentru evitarea retrogradării. West Ham ocupă în acest moment locul 15 și are doar cinci puncte peste primul loc care duce în Championship, ocupat în prezent de Leicester.

Deși aveau doar două înfrângeri în ultimele 10 meciuri disputate în toate competițiile, West Ham a clacat pe terenul lui Crystal Palace și își complică situația pe final de sezon.

West Ham pierde un meci de mare luptă cu Crystal Palace și are emoții în Premier League

Sâmbătă, formația lui David Moyes a înscris de trei ori pe terenul lui Crystal Palace, însă asta a fost în zadar. „Ciocănarii” au plecat învinși de pe „Selhurst Park”, 3-4, iar bătăile de cap din clasament vor mai continua o perioadă.

+3 FOTO

Doar startul a fost pe măsura așteptărilor fanilor lui West Ham, care au deschis scorul prin Soucek, în minutul 9. Până în minutul 35, s-au mai însris patru goluri, trei dintre ele în dreptul gazdelor, care au intrat în avantaj la cabine, 3-2!

Crystal Palace s-a desprins din penalty în minutul 66, iar West Ham a mai putut doar să reducă din proporțiile scorului. S-a terminat 4-3, iar trupa lui Moyes se pregătește acum pentru duelul infernal de pe terenul lui Manchester City.

VIDEO Reportaj GSP pe Upton Park, locația fostei arene a celor de la West Ham

FOTO De Zerbi, show în Premier League » Brighton i-a năucit pe „lupi”: victorie la 6 goluri

Nume surpriză pe lista lui Juventus, în cazul plecării lui Allegri. Fostul său jucător ar putea veni antrenor la vară

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”