INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WOLVES - MANCHESTER UNITED 0-1

Manchester United nu plânge după Ronaldo » Trei victorii la rând de la despărțirea de CR7

Wolves - Manchester United/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 decembrie 2022 17:28 / Actualizat sambata, 31 decembrie 2022 18:16

Manchester United a câștigat cu Wolverhampton, scor 1-0, în etapa #18 din Premier League.

A fost a doua victorie la rând în campionat după reluarea competiției și a treia după despărțirea de Cristiano Ronaldo, ajuns între timp la Al Nassr. Fără CR7, United a mai bifat un succes cu Burnely, 2-0 în Cupa Angliei, și o victorie cu Nottingham Forest în etapa trecută, 3-0.

Lahoz a scăpat derby-ul Barcelona - Espanyol de sub control » Publicul de pe Camp Nou nu a înțeles nimic
Barcelona - Espanyol 1-1

Wolverhampton - Manchester United 0-1, în Premier League

Manchester United ar fi putut deschide scorul în minutul 16, când tânărul Garnacho nu a profitat de pasa greșită în spate a lui Semedo. Rămas singur cu portarul Sa, extrema lui United a trimis modest la colțul lung și portughezul lui Wolves a respins.

Și Antony a fost aproape de gol, 20 de minute mai târziu. A primit o centrare de la Malacia, s-a înălțat și a trimis cu capul în brațele lui Sa. Și De Gea a fost la înălțime. A respins în lateral șutul superb din lovitură liberă a lui Ruben Neves.

Intrat la pauză în locul lui Garnacho, Rashford a marcat singurul gol al meciului. A combinat rapid cu Bruno Fernandes, s-a infiltrat printre doi adversari, l-a fentat pe al treilea, apoi l-a învins pe Jose Sa. Rashford marcase și în etapa trecută, la 3-0 cu Nottingham Forest.

Englezul a mai marcat un gol, anulat însă pentru henț. Pe final, De Gea a salvat victoria lui United. Spaniolul a intervenit la lovitura de cap a lui Raul Jimenez, în urma unei centrări din corner.

Wolves - Manchester United 0-1