INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WOLVES - CHELSEA 2-1

FOTO Chelsea, sfâșiată și de „lupi” » Trupa lui Pochettino e mai aproape de retrogradare decât de Europa

Wolverhampton a învins-o pe Chelsea, scor 2-1, în runda cu numărul 18 din Premier League.

Articol de - Publicat duminica, 24 decembrie 2023 17:01 / Actualizat duminica, 24 decembrie 2023 17:02

Mauricio Pochettino nu va avea sărbătorile liniștite. Chelsea a pierdut a patra deplasare consecutivă în campionat și e mai aproape de retrogradare decât de cupele europene.

Adrian Mutu a fost dat afară de la Neftchi Baku, chiar după victoria de azi! » Semnează imediat în Superliga?
DEMITERE

Sterling, personajul negativ pentru Chelsea

Prima repriză de pe „Molineux” a fost controlată de londonezi, dar fără a fructifica șansele create. Asta și din cauza lui Sterling. În minutul 32, mijlocașul englez a scăpat pe contraatac, fără niciun adversar în preajmă. I-a avut în dreapta, complet liberi, pe Palmer și Jackson. A refuzat să paseze.

FOTO Imago Images
+8 FOTO

„Lupii” i-au pedepsit. La scurt timp de la reluare, în minutul 51, Mario Lemina a înscris cu o lovitură de cap. Au urmat minute tensionate, cu multe cartonașe galbene și puține șanse de gol. Asta până în prelungiri.

Doherty a făcut 2-0 în minutul 90+3. Nkunku a plasat perfect mingea cu capul, la următoarea acțiune de poartă a „albaștrilor”, dar atât.