INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED

REZUMAT VIDEO Manchester United avea 3-1 cu Wolves în minutul 84 » Incredibil cât s-a terminat: „Nu se poate așa ceva!”

Manchester United a câștigat cu Wolves, scor 4-3, în etapa #22 din Premier League. Desfășurarea scorului a fost una dramatică, „diavolii” au câștiga în minutul 90+7/ foto Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 02 februarie 2024 08:48 / Actualizat vineri, 02 februarie 2024 10:09

Manchester United a câștigat cu Wolves, scor 4-3, în etapa #22 din Premier League. Desfășurarea scorului a fost una dramatică, „diavolii” au câștiga în minutul 90+7.

United a avut 2-0 și 3-1, însă Wolves a egalat în minutul 90+5. Părea că meciul se va termina egal, însă Mainoo a punctat pentru United în minutul 90+7.

Olăroiu, ofertă din Europa: ce salariu i-a promis formația care vrea să se bată pentru titlu și grupele UCL
TURCIA

Rashford a deschis scorul cu un șut plasat de la 16 metri, la colțul lung, iar Hojlund a făcut 2-0 după o deviere din câțiva metri în poarta adversă.

Wolves a redus din diferență prin Sarabia, care a transformat un penalty, însă nou-intratul McTominay a făcut 3-1 pentru United cu capul, după un corner.

Nebunia a început în minutul 85, când Kilman a înscris din apropiere, după un corner. Iar în al 5-lea minut al prelungirilor, Neto a egalat la 3 cu un șut plasat la colțul scurt.

Meciul nu avea să se termine așa, mijlocașul Mainoo a luat o acțiune pe cont propriu și a trimis imparabil la colțul lung. United e pe locul 7 în Premier League, cu 35 de puncte, cu 8 mai puține decât Aston Villa, echipa de pe poziția a patra.

Erik ten Hag: „Nu se poate așa ceva!”

La finalul meciului, Erik ten Hag, antrenorul lui United, s-a arătat deranjat de modul în care a evoluat scorul cu Wolves, însă l-a lăudat pe Mainoo.

„Să fiu sincer, sentimentele mele sunt amestecate. Pentru un suporter neutru, a fost ceva grozav de văzut. Dar, ca manager, când domini o oră și ar trebui să ai 3-4 goluri avans, dar primește goluri cum am primit noi, e clar că ceva nu a mers, nu se poate așa ceva!

Mainoo are un progres fantastic. Are abilități grozave, e un mijlocaș modern. Poate ataca, se poate apăra, are inteligență și forță fizică”, a declarat ten Hag, citat de Sky Sports.

Rezumat VIDEO: Wolves - Manchester United, meci nebun în Premier League

Drăgușin 2.0 » A refuzat un colos european pentru a semna cu Tottenham!